روند معاملات روز جاری- ارائه صورتهای مالی جدید بانک ملت به سازمان بورس تا پایان امروز و بازگشایی قریب الوقوع وبملت - بازگشت خکاوه، خساپا و کروی به گردونه معاملات- اعلام زمان مجامع افزایش سرمایه و سالیانه شپلی و شمواد- موافقت مثبت بانک مرکزی در بازنگری تکالیف بانکها و زمان بازگشایی آنها- تجمع اعتراض آمیز سهامداران پشتدرهای بسته تالار شیشه ای-دیدار معاون اول رییس جمهور با مدیران ارشد بانک مرکزی-

روند معاملات روز جاری- ارائه صورتهای مالی جدید بانک ملت به سازمان بورس تا پایان امروز و بازگشایی قریب الوقوع وبملت - بازگشت خکاوه، خساپا و کروی به گردونه معاملات- اعلام زمان مجامع افزایش سرمایه و سالیانه شپلی و شمواد- موافقت مثبت بانک مرکزی در بازنگری تکالیف بانکها و زمان بازگشایی آنها-  تجمع اعتراض آمیز سهامداران پشتدرهای بسته تالار شیشه ای-دیدار معاون اول رییس جمهور با مدیران ارشد بانک مرکزی-

 

دیلی تحلیل- درحالیکه توقف طولانی مدت برخی سهام و در راس آنها بانکیها مدتی است موجب اعتراض سهامداران شده، امروز با  بالا گرفتن اعتراض سهامداران، درهای تالار شیشه ای به روی سهامدران بسته شد. همچنین درحالیکه بیم بازگشت بانکیها و افت هرچه بیشتر قیمتها بر بازار حاکم است، کاهش قیمت در اکثر سهام امروز هم ادامه داشت. بویژه در گروه خودرو  در برخی سهام، واکنشی نسبت به حمایتها نشان داده نشد و نگرانی ها را بیشتر کرد. به نظر می رسد با توجه به اخبار حاصله از گروه بانکی به زودی شاهد بازگشایی بانکیها باشیم که وبملت پیشتاز آنها خواهد بود. همچنین شپلی گزارشهای ماهانه خود را ارایه کرد و 23ام ماه جاری مجمع افزایش سرمایه برگزار خواهد کرد. شمواد نیز برای 29 ام ماه جاری مجمع سالیانه برگزار خواهد کرد. به این ترتیب به نظر میرسد در دو سه هفته اخیر شاهد بازگشایی نمادها یکی پس از دیگری باشیم. امروز هم خکاوه و خساپا به گردونه معاملات بازگشتند. در نهایت شاخص کل با تاثیر عمده خساپا و خودرو 164 واحد ریزش کرد و در ارتفاع 78826 واحد ایستاد.

 

اخبار مرتبط:

  • درحالیکه بازار اخبار مرتبط با بازگشایی نماد بانکها را دائما رصد می کنند یک مقام مسئول از موافقت مثبت بانک مرکزی در بازنگری تکالیف بانکها و ارسال نامه جدید خبر داد و گفت: در صورت ارایه گزارش های لازم، نماد بانکها احتمالا اواخر ماه جاری یا اوایل ماه آینده باز خواهد شد. وی ادامه داد: مقرر شده بانک مرکزی نامه مثبتی را به بانک های مشمول تکالیف مرتبط با ذخایر، ارسال کند تا امکان تهیه صورت های مالی با وضعیت بسیار بهتر از قبل وجود داشته باشد. این مقام مسئول افزود قرار بود این نامه هفته پیش به بانک ها ارسال شود اما به گفته مسئولان بانک مرکزی پنچ شنبه گذشته ارسال شده است. هر چند تا به این ساعت، بانک ها دریافت این نامه را تایید نکرده اند اما انتظار می رود این موضوع امروز نهایی شود ودر این صورت،  مدیران بانک ها طی 10 روز آینده اقدام به انتشار گزارش های مربوط به عملکرد سال مالی قبل و صورت های مالی 6 ماهه حسابرسی کنند که در اینحالت، بازگشاییها اواخر ماه جاری یا اوایل ماه بعد صورت خاوهد گرفت.

 

  • مدیرعامل بانک ملت  با بیان اینکه هم اکنون صورت های مالی جدید در حال تهیه است و تا پایان امروز آماده و به سازمان بورس اعلام می شود، گفت کسری 3 هزار میلیارد تومانی ذخایر بانک ملت مورد بازنگری قرار گرفت و تعدیل شد. این مقام مسئول ادامه داد: پس از تغییر صورت گرفته در کسری ذخایر و تعدیل ها، بانک مرکزی درخواست کرد تمام موارد مطرح شده فی مابین طرفین در صورت های مالی اعمال شود بنابراین با توجه به تغییر در کسری ذخایر و تعدیل ها، اجازه داده شد که برخی تعدیل ها اعمال نشود. وی تصریح کرد: امیدواریم تا دوشنبه نیز تأییدیه سازمان حسابرسی برای EPS گرفته شود. بر این اساس بعید می دانیم مشکلی برای بازگشایی نماد وجود داشته باشد.

 

  • معاون اول رییس جمهور امروز در جلسه‌ای با مدیران ارشد بانک مرکزی به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل ارزی کشور خواهد پرداخت. برخی منابع خبری از احتمال دستور برخی عزل و نصب‌ها هم در این جلسه خبر می‌دهند. نوسانات اخیر نرخ ارز و دستورالعمل‌های جدید ارزی احتمالاً در این جلسه بررسی خواهد شد.

 

 

روند معاملات روز جاری:

 

در آغاز بازار، غشهداب و فزرین در صدر تقاضا قرار داشتند.

صف فزرین در آغاز بازار عرضه شد و دوباره به صف خرید رسید و با صف خرید به معاملاتش پایان داد.

غشهداب که روز چهارشنبه 30%+ بازگشایی شده بود، امروز در قیمت 1366 ریال با صف خرید معاملاتش را آغاز کرد و پس از عرضه 18 میلیونی، با صف خرید 10 میلیونی امروز را به پایان رساند.

 

در گروه خودرو بجز ختوقا شاهد معاملات منفی سایر نمادها بودیم. در این گروه شاهد بازگشایی خکاوه و خساپا بودیم. خکاوه در قیمت 84 تومان معادل 18.12%- بازگشایی شد و در قیمت 798 ریال معادل 22.22%- صف فروش شد و با صف فروش به معاملاتش پایان داد. خساپا نیز در قیمت 115 تومان به تابلوی معاملات بازگشت و تا 1088 ریال معادل 5%- ریزش داشت. خودرو در زیر محدوده حمایتی معامله می شد و قیمت 2595 ریال را برای امروز به ثبت رساند. خپارس تا 83 تومان معادل5%- افت قیمت داشت. حق تقدم خپارس هم تا 81 ریال معادل 10%- ریخت. خکمک امروز به زیر قیمت اسمی رسید و تا 992 ریال معادل 5%-  ریزش داشت. خریخت امروز هم صف فروش شد. ختوقا پس از ورود به محدوده منفی وارد محدوده مثبت شد و تا 5%+ بالا رفت. خفناور و حق تقدمش امرروز هم صف فروش شدند. خپارسح با جابجایی حدود 429 میلیون حق تقدم، پرمعامله ترین نماد این گروه بود.

 

در گروه فلزات اساسی  کیمیا امروز صف فروش شد و پس از 8روز متوالی معاملات مثبت، امروز دومین روز منفی را پست سر گذاشت. فولای تا حوالی کف قیمت امروز ریزش داشت. در مقابل، فرآور، هرمز، فروس و زنگان تا 5%+ افزایش قیمت داشتند. ذوب که شنیده ها از دریافت حکم بازگشت زمینهایش در دیوان عدالت اداری حکایت دارد، امروز متعادل مثبت حوالی 268 تومان معامله می شد. معاملات فاسمین نیز حدود 3.5%+ متعادل بود.  فولاد که حوالی صفر قیمتی معامله می شد با جابجایی 15.2 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات این گروه را داشت.

 

در گروه سیمانی شاهد افزایش قیمت برخی سهام تا آستانه بالای امروز بودیم. سدور امروز هم صف خرید شد. ساراب و سکردح نیز صف خرید شدند. سفارس، ستران و سهگمت هم مثبت متعادل معامله می شدند. سکرما تا 5%- افت قیمت داشت.

 

در گروه معدنی کروی در قیمت 290 تومان معادل 4.09%+ به گردونه معاملات بازگشت و در قیمت 2925 ریال معادل 5%+ با صف خرید امروز را به پایان برد. کبافق در قیمت 13489 ریال صف خرید شد. در مقابل، کمنگنز تا 5%- ریزش داشت. معاملات دوقلوهای سنگ آهنی امرروز هم حوالی صفر قیمتی جریان داشت.

 

در گروه حمل و نقل، معاملات حپترو در محدوده منفی آغاز شد و تا 5%+ افزایش یافت و سپس در محدوده مثبت متعادل شد. حسینا و حق تقدمش تا 5%- افت قیمت داشتند. حپترو تک نماد مثبت این گروه بود و با حجم معاملات کمتر از 1 میلیون پرمعامله ترین سهم حمل ونقلی بود.

 

معاملات مرقام در محدوده منفی اما بدون صف فروش اغاز شد و اواخر بازار صف فروش شد.

وبیمه تا 5%- ریزش داشت.

پلاسک امروز تا 758 ریال معادل 5%- ریزش داشت و زیر حمایت معامله می شد.

بالبر در قیمت 3087 ریال با صف فروش به معاملاتش خاتمه داد.

 


1395/10/18 17:24
مهمان
آسیه صادقی آسیه صادقی
(معامله گر)
عنوان ویجت
عنوان ویجت
نام کاربر
بیشتر ...
3
نام کاربر
بیشتر ...
more friends
نام کاربر
بیشتر ...
نام کاربر
بیشتر ...
نام کاربر
بیشتر ...
نام کاربر
بیشتر ...