این روزها همه نگران بازار و سرمایه هایشان هستند.اما سال گذشته در همین روزها بود که دقیقا عموم سهامداران از بازار ناامید بودند و رفتارهای مشابه همین روزها را داشتند.اما بعد از آن چه اتفاقی افتاد؟شاخص کل تا ...

گزارش جامع بازار امروز و پیش بینی بازار فردا (با بررسی و پیش بینی تغییرات بازارهای جهانی، بررسی مهمترین گزارشات شرکتها، بررسی مهمترین اخبار اقتصادی و سیاسی تاثیرگذار(

 

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه تعداد 669 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش  6.710 میلیارد ریال در 50 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با ثبت افزایش 7 واحدی به عدد 78.991 واحد رسید.

 

* بازار های جهانی

در بازارهای جهانی هر اونس طلا به  1165 دلار ، نفت برنت 55.5 دلار، هر تن روی 2560 دلار، هر تن سرب 2055 دلار و هر تن مس 5535 دلار داد و ستد شدند.

قیمت دلار در بازار ایران 3920 تومان ، سکه امامی 1.158.000 تومان، ربع سکه 320.000 تومان و هر گرم طلای 18 عیار 113.330 تومان معامله شدند.

 

 

نگاهی به وضعیت بازارهای مالی در جهان و دنیای سیاست

 

نقل قول از گزارش روزانه هفته گذشته:

در تاریخ 24آذر 95 جلسه فدرال رزرو مبنی بر تصمیم گیری درباره نرخ بهره امریکا برگزار می شود.این جلسه بشدت بر روی اونس جهانی تاثیرگذار خواهد بود.با روی کار آمدن ترامپ و تمایلش بر روی افزایش نرخ بهره امریکا فشار ها بر روی اونس جهانی افزایش یافته است.البته دربرابر ترامپ و نظراتش ، خانم جانت یلن قرار دارد که برای افزایش نرخ بهره امریکا سیاست بشدت محافظه کارانه را دنبال می کند.

نرخ بهره امریکا بالاخره 0.25 درصد افزایش یافت و به 0.75درصد رسید.جانت یلن در سخنرانی خود عنوان کرد که آمارهای اقتصادی امریکا مناسب شده است.بعنوان مثال نرخ بیکاری پایین آمده و در مقابل نرخ اشتغال افزایش یافته است.وی عنوان کرد برنامه ای تدارک دیده ایم که نرخ بهره آمریکا بصورت کاملا تدریجی تا سال 2018 به 2.375درصد برسد.

 

 

* کلیت بازار

 

این روزها همه نگران بازار و سرمایه هایشان هستند.اما سال گذشته در همین روزها بود که دقیقا عموم سهامداران از بازار ناامید بودند و رفتارهای مشابه همین روزها را داشتند.اما بعد از آن چه اتفاقی افتاد؟شاخص کل تا فروردین ماه صعود کرد و گروه خودرو بازدهی های تا 3برابری را نصیب سهامدارانش نمود.پس بنظر می رسد باید منتظر نمود به این دلیل که اکثر نماد ها در کف قیمتی قرار دارند.به خاطر داشته باشید بهترین خریداران افرادی هستند که در اوج ناامیدی فروشندگان ، وارد گود می شوند و بدترین فروشندگان آنهایی هستند که در روزهای ناامیدکننده ، سهام خود را مفت و مجانی در اختیار خریداران باهوش قرار می دهند...

امروز حجم معاملات در بورس با افت شدید و نگران‌کننده‌ای مواجه شد و این در حالی بود که بازار اوراق بدهی همچنان با رونق روبه‌رو است.

در گروه رایانه ، مرقام همچنان با صف فروش به کار خود ادامه می دهد.

امروز معاملات پر رونقی در تسه ها شاهد بودیم و بعضی از سررسید ها در آستانه مثبت خود معامله می شدند.

در گروه خودرو معاملات دقیقا مانند دیروز کم رمق بود اما نزول زیادی نداشتیم.

اما در گروه سیمان پس از افت محسوس و رسیدن به نقاط حمایتی ، در پایان بازار مورد اقبال سهامداران قرار گرفته و اکثر آنها از قیمت های منفی به آستانه های مثبت رسیدند.سدور یکی از مهمترین سهم های سیمانی بود که امروز به صف خرید رسید.

در این بین وحشت حقوقی‌ها از بازگشایی نماد معاملاتی بانک‌ها با قیمت‌های به مراتب پایین‌تر از قیمت اسمی باعث شده تا فضای حاکم بر معاملات بورس تهران با ترس و ناامیدی همراه باشد.

در عین حال نوسان‌گیران حرفه‌ای بازار ترجیح می‌دهند تا در روزهای بی‌رمقی بازار با نوسان‌گیری در تک‌سهم‌ها و شرکت‌های برخوردار از سرمایه پایین بهانه‌ای برای حضور خود در بازار دست و پا کنند.

به نظر می‌رسد، در اوضاع و احوال کنونی اغلب معامله‌گران ترجیح می‌دهند، تا روشن‌تر شدن دورنمای بازار سهام یا از بازار فاصله گرفته و یا از هرگونه معامله جدی در بازار خودداری کنند. 

معامله‌گران بازار سهام امروز نظاره‌گر بازاری به شدت کم حجم و بی‌رمق با تحرک نوسان‌گیران معدود در برخی تک‌سهم‌های بازار دومی و برخوردار سهام شناوری پایین بود، بازاری که به نظر می‌رسد، به تعطیلات اجباری تا اطلاع ثانویه رفته است.

در این بین انتظار برای شکل‌گیری روند مثبت از اواخر بهمن‌ماه باعث شده تا انتظارات برای جمع‌آوری سهام ارزان در بازار افزایش یابد. هرچند که تحلیل‌های بنیادی و تکنیکالی با توجه به رفتار کنونی بازار سهام حرفی برای گفتن ندارند.

و نکته جالبتر اینکه در این آشفته بازار ، سازمان چند عرضه اولیه را در تقویم بورس قرار میدهد...

امروز در نماد معاملات صنعتی دریایی ایران کمتر از 30 میلیون سهم به ارزش بیش از 7.5 میلیارد تومان کد به کد شد.

در شرکت آهن و فولاد ارفع اما امروز 29 میلیون سهم به ارزش کمتر از 9 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی میان سهامداران عمده همراه بود.

در گسترش صنایع انرژی آذراب اما امروز 16 میلیون سهم به ارزش کمتر از 4 میلیارد تومان کد به کد شد.

اندکی بیش از 5 میلیون سهم ذوب‌آهن اصفهان به ارزش بیش از یک میلیارد تومان روی صفر تابلو کد به کد شد.

 


عنوان ویجت
عنوان ویجت
نام کاربر
بیشتر ...
3
نام کاربر
بیشتر ...
more friends
نام کاربر
بیشتر ...
نام کاربر
بیشتر ...
نام کاربر
بیشتر ...
نام کاربر
بیشتر ...